Aušra Šnipaitienė

Vaikų kardiologas, vaikų reumatologas

Gydytoja vaikų reumatologė Aušra Šnipaitienė diagnozuoja bei gydo įvairias netraumines skeleto-raumenų sistemos ir sistemines jungiamojo audinio ligas vaikų amžiuje, tokias, kaip sąnarių uždegimas (artritas), raumenų uždegimas, sisteminė raudonoji vilkligė, sklerodermija ir kt.

Diagnozuoja ir gydo šias ligas:
• Juvenilinis idiopatinis artritas
• Sisteminės jungiamojo audinio ligos
• Vaskulitai
• Miozitai
• Periodiniai karščiavimai be infekcijos židinio.

Į gydytoją siūloma kreiptis, jei vaikas šlubuoja, nepaeina, skundžiasi skausmu galūnėse, matomas sutinęs, skausmingas bet kuris kūno sąnarys, atsiranda nealerginių bėrimų odoje, vargina periodiniai karščiavimai be infekcijos židinio, vargina didelis bendras silpnumas, ryškėja galūnių deformacijos. Esant reikalui, vizito metu atliekama sąnarių echoskopija, suplanuojami kiti reikalingi tyrimai diagnozei patikslinti (kraujo tyrimai, rentgenas, MRT ir kt.).

Gydytoja nuolat tobulina kvalifikaciją, dalyvauja, skaito pranešimus nacionalinėse ir tarptautinėse konferencijose bei seminaruose, skirtuose vaikų kardiologijos, vaikų reumatologijos ir retų ligų tematikai. Reguliariai skelbia straipsnius nacionaliniuose ir tarptautiniuose medicininiuose žurnaluose vaikų reumatologijos ir vaikų kardiologijos mokslinėmis temomis.