Kaina 70.00 €

Nevaisingumas II ciklo pusė - progesteronas, testosteronas, SHGB, LAI, DHEA-OH

Dehidroepiandrosterono sulfatas (DHEA-S) – antinksčių androgenas (vyriškas hormonas). Tai yra tiesioginis androgenų sekrecijos antinksčiuose žymuo. Dehidroepiandrosterono sulfatą rekomenduojama išsitirti moterims, jei padidėja plaukuotumas (hirsutizmas), virilizacija (vyriški požymiai moterims), amenorėja (menstruacijų sutrikimai), nepavyksta pastoti, vėlyvas brendimas, plinkama, kankina itin ryškus spuoguotunas.

Padidėjusi dehidroepiandrosterono sulfato koncentracija būdinga kiaušidžių policistozei. Šis tyrimas svarbus diferencinei diagnostikai, kai atskiriant hormoną sekretuojantį antinksčių auglį nuo kiaušidžių auglio (kiaušidžių auglio atveju DHEAS-S lygis yra normalus).

Laisvų androgenų indeksas atliekamas iš SHBG ir TEST tyrimų. SHBG yra pagrindinis testosterono transportinis baltymas. Taip pat jis sujungia estradiolį ir dihidrotestosteroną.

SHBG – tyrimas atliekamas moterims, jei testosterono kiekis yra normalus, tačiau atsiranda vyriškėjimo požymių: plaukuotumas, figūros pasikeitimas, balso tembro žemėjimas. Vyrams tyrimas atliekamas, jei yra erekcijos sutrikimų, seksualinio potraukio sumažėjimas, nors testosterono kiekis yra normalus. Tyrimas taip pat aliekamas,  kai vyrams įtariamas nevaisingumas. Jei lytinius hormonus sujungiančio globulino yra mažai lyginant su testosterono kiekiu, tai surišamas ne visas kraujo testosteronas – laisva jo dalis kenkia moters organizmui. Sutrinka mėnesinių ciklas, įtariamas nevaisingumas, atsiranda spuogų (aknė), vyriškas plaukuotumas (hirsutizmas).

Testosteronas (TESTO) – svarbiausias kraujyje randamas androgenas (vyriškas lytinis hormonas). Hormonas nulemia vyriškas savybes vyrams, tačiau jo yra ir moterų organizme (mažas kiekis). Moterims testosteronas tiriamas, jei yra vyriškėjimo požymių – padidėjęs viso kūno plaukuotumas, figūros pasikeitimas. Vyrams tyrimas rekomenduojamas, jei yra sulėtėjęs raumenyno vystimąsis, po brendimo nemutuoja balsas ir neatsiranda kūno plaukuotumas (suėjus maždaug 20 m.), yra sulėtėjęs varpos ir sėklidžių vystimąsis ir augimas. Testosterono kiekio sumažėjimas gali būti vyro nevaisingumo priežastimi.

Progesteronas (PRG) – hormonas, kurį gamina kiaušidėse esantis geltonkūnis (ne nėščios moters organizme), placenta (nėštumo metu) ir antinksčių žievė (ir vyrų, ir moterų organizme). Progesterono tyrimas reikalingas, kai moteris tiriama dėl nevaisingumo. Tyrimas itin svarbus nėščiosioms, jei jos vartoja progesterono injekcijas dėl gręsiančio persileidimo ar jei anksčiau buvo persileidimų, siekiant įvertinti persileidimo riziką, placentos ir vaisiaus būklę. Progesterono tyrimas taip pat rekomenduojamas moterims, kurioms prasideda kraujavimas iš makšties ne mėnesinių metu.

Lytinius hormonus sujungiantis globulinas tirimas, kai vyrams įtariamas nevaisingumas, sumažėja lytinis potraukis ar atsiranda erekcijos sutrikimų. Moterims – menstruacijų sutrikimai, nevaisingumas, spuogai (aknė), vyriškas plaukuotumas (hirsutizmas).

Tyrimas atliekamas moterims, jei testosterono kiekis yra normalus, tačiau atsiranda vyriškėjimo požymių: plaukuotumas, figūros pasikeitimas, balso tembro žemėjimas. Vyrams tyrimas atliekamas, jei yra erekcijos sutrikimų, seksualinio potraukio sumažėjimas, nors testosterono kiekis yra normalus. Tyrimas taip pat aliekamas,  kai vyrams įtariamas nevaisingumas. Jei lytinius hormonus sujungiančio globulino yra mažai lyginant su testosterono kiekiu, tai surišamas ne visas kraujo testosteronas – laisva jo dalis kenkia moters organizmui. Sutrinka mėnesinių ciklas, įtariamas nevaisingumas, atsiranda spuogų (aknė), vyriškas plaukuotumas (hirsutizmas).

Moterims testosteronas tiriamas, jei yra vyriškėjimo požymių – padidėjęs viso kūno plaukuotumas, figūros pasikeitimas. Vyrams tyrimas rekomenduojamas, jei yra sulėtėjęs raumenyno vystimąsis, nemutuoja balsas ir neatsiranda kūno plaukuotumas, yra sulėtėjęs varpos ir sėklidžių vystimąsis ir augimas. Testosterono kiekio sumažėjimas gali būti nevaisingumo priežastimi.

Testosteronas (TESTO) – svarbiausias kraujyje randamas androgenas (vyriškas lytinis hormonas). Hormonas nulemia vyriškas savybes vyrams, tačiau jo yra ir moterų organizme (mažas kiekis). Moterims testosteronas tiriamas, jei yra vyriškėjimo požymių – padidėjęs viso kūno plaukuotumas, figūros pasikeitimas. Vyrams tyrimas rekomenduojamas, jei yra sulėtėjęs raumenyno vystimąsis, po brendimo nemutuoja balsas ir neatsiranda kūno plaukuotumas (suėjus maždaug 20 m.), yra sulėtėjęs varpos ir sėklidžių vystimąsis ir augimas. Testosterono kiekio sumažėjimas gali būti vyro nevaisingumo priežastimi.