Uždara rinoplastika (nosies operacija)

Nosies operacijos metu pjūvis atliekamas šnervių vidinėje pusėje ir nosies pertvaros gleivinėje. Taip išvengiama rando šulelio odoje, kuris lieka po atviros rinoplastikos. Uždaros nosies operacijos metu galima atlikti nosies galiuko, nosies kuprelės, nosies kaulų ir pertvaros korekciją. Tai reiškia, kad galima atlikti pilną nosies korekciją. Uždaros nosies operacijos metu sudėtingiau atlikti asimetriškos nosies korekciją ar pilną nosies rekonstrukciją, kuomet atstatoma visa nosies forma panaudojant šonkaulio ar ausies kremzles.

Atvira rinoplastika (nosies operacija)

Nosies operacijos metu pjūvis yra atliekamas nosies šulelio odoje, šnervių vidinėje pusėje ir nosies pertvaros gleivinėje. Taikant šį metodą galima aiškiai vizualizuoti visas nosies struktūras, praplečiamas operacinis laukas ir atliekamos sudėtingesnės korekcijos, pakartotinės nosies operacijos. Atvirai rinoplastikai būdinga tai, kad reikia atstatyti tvirtą struktūrą panaudojant daugiau kremzlinio audinio, gijimas trunka ilgiau, lieka vos pastebimas randelis šulelio srityje.

Struktūrinė rinoplastika (nosies operacija)

Tai uždaru arba atviru priėjimu atliekamos nosies plastinės operacijos metodas, kai sutvirtinama ir rekonstruojama nosies forma panaudojant kremzlinę struktūrą iš pertvaros, ausies arba šonkaulio. Šis metodas labiausiai tinka atliekant potrauminę ar pakartotinę operaciją. Tai patikima ir tvirta metodika, kurią turi įsisavinti kiekvienas rinoplastikos specialistas.

Tausojanti nosies operacija (angl. Preservation Rhinoplasty)

Šiuo metu tai yra naujausias ir saugiausias nosies operacijos metodas, kurį taikant išsaugoma (angl. preserved) nosies formą palaikančių minkštųjų audinių struktūra (nosies raiščiai, gleivinė, antkremzlis, antkaulis ir kt.). Todėl šis nosies operacijos metodas yra mažiau agresyvus ir atliekant tokias operacijas nereikia tiek kremzlinės struktūros, kiek struktūrinės rinoplastikos atveju. Pacientai gyja greičiau, po nosies operacijos būna mažesnis tinimas, išgaunama natūralesnė nosies forma, nes išsaugomi minkštieji audiniai. Dažniausiai šis metodas taikomas pirminės nosies operacijos metu, kartu taikant uždaros rinoplastikos metodą.

Ultragarsinė rinoplastika (piezochirurginis metodas)

Nuo 2014 m. į nosies plastinę chirurgiją įtrauktas piezochirurginis instrumentas, kuris padeda saugiai ir preciziškai modeliuoti tvirtas nosies struktūras (kaulą, kietą kremzlę), veikdamas ultragarsiniu principu. Šį instrumentą saugu naudoti nosies kaulo modeliavimui, tiksliam pjovimui, šonkaulio kremzlės paėmimui. Išskirtinumą lemia tai, kad nosies operacijos metu naudojant piezochirurginį instrumentą nepažeidžiami minkštieji audiniai (gleivinė, kraujagyslės, nervai) ir juo praktikoje sėkmingai pakeičiami nosies plastikos srityje naudojami kaltai, dildės.

Pakartotinė nosies operacija

Tai nosies operacija, atliekama pacientams, kuriems nosies operacija jau buvo atlikta anksčiau. Dažniausiai tokia operacija atliekama dėl nepakankamo ankstesnės operacijos funkcinio ar estetinio efekto. Tai viena iš sudėtingiausių nosies operacijų, kurios metu tenka koreguoti arba atstatyti nosies kremzlinę / kaulinę struktūrą, išlaisvinti ją iš susiformavusio randinio audinio, dažnai tenka panaudoti ausies arba šonkaulio kremzlę. Norint pasiekti tinkamą rezultatą, pagrindinis metodas, taikomas atliekant pakartotines nosies operacijas, yra struktūrinė rinoplastika.